Комп'ютерні цікавинки

Зовнішній вигляд сучасного персонального комп'ютера.


Персональні комп'ютери.
               Процес взаємодії людини з ЕОМ нараховує вже більше 40 років. До недавна в цьому процесі могли брати участь тільки фахівці: інженери, математики - програмісти, оператори. В останні роки відбулися кардинальні зміни в області обчислювальної техніки. 

      Завдяки розробці і впровадженню мікропроцесорів в структуру ЕОМ з'явилися малогабаритні, зручні для користувача персональні комп'ютери. 
        Ситуація змінилася, в ролі користувача може бути не тільки фахівець з обчислювальної техніки, а й будь-яка людина, будь то школяр або домогосподарка, лікар чи вчитель, робітник або інженер. Часто це явище називають феноменом персонального комп'ютера.  

       Чому виник цей феномен? Відповідь на це запитання можна знайти, якщо чітко сформулювати, що таке персональний комп'ютер і які його основні ознаки. Треба правильно сприймати саме визначення "персональний ", воно не означає приналежність комп'ютера людині на правах особистої власності. Визначення "персональний" виникло тому, що людина отримала можливість спілкуватися з ЕОМ без посередництва професіонала - програміста, самостійно, персонально. При цьому не обов'язково знати спеціальна мова ЕОМ. Існуючі в комп'ютері програмні засоби забезпечать сприятливу "дружню" форму діалогу користувача і ЕОМ. 

         Можна виділити п'ять формальних ознак, які допоможуть нам визначити, чи є даний комп'ютер персональним чи ні.

1. Спосіб управління простий, наочний, зручний, що не вимагає глибоких знань в області обчислювальної техніки. Усі технічні засоби (дисплей, клавіатура, маніпулятор, друкуючий пристрій і т.д.), забезпечують взаємодію людини і ЕОМ, зроблені так, щоб на них безбоязно могла працювати навіть дитина. Спілкування людини і комп'ютера організовано в діалоговому режимі.
2. Розроблено велику кількість програмних засобів для різних областей застосування. Це позбавить користувача від необхідності самому складати програму на мові комп'ютера.
3. Малогабаритні пристрої зовнішньої пам'яті великої місткості допускають заміну одного накопичувача іншим. До таких пристроїв можна віднести: накопичувачі на гнучких магнітних дисках і Вінчестерський дисках, касетні магнітофон.
4. Завдяки малим габариту і масі, яке можна порівняти з телевізором, для установки не потрібно спеціальних пристосувань, досить місце на робочому столі.
5. Конструкція персонального комп'ютера, його зовнішнє оформлення привабливі за кольором і формою, задовольняють ергономічним показникам. 
              При більш ретельному аналізі всіх ознак видно, що звичайно, самими головними є перші дві ознаки, що визначають характер спілкування людини і ЕОМ, хоча відсутність одного з п'яти перерахованих вище ознак дозволяє класифікувати комп'ютер як не персональний.
       Розуміючи тепер, що таке персональний комп'ютер, розглянемо історію виникнення і розвитку цього феномена.
              Перераховані ознаки персонального комп'ютера стало можливим забезпечити завдяки створенню мікропроцесорів, які дозволили різко змінити зовнішній вигляд ЕОМ - зменшити розміри і масу. Однак тільки одна ця обставина призвела до появи класу мікро ЕОМ.                               
       Вдосконалення програмного забезпечення, вивчення математиками й програмістами завдань предметної області та розробка на їх основі потрібних в цій галузі програмних засобів дозволили перетворити мікро ЕОМ в персональний засіб людини з обробки інформації.
              Перша персональна ЕОМ була розроблена в 1973 р. у Франції. Їївід Труонг Тронг Ти. Перші екземпляри були сприйняті як дорога екзотична іграшка. Масове виробництво та впровадження в практику персональних комп'ютерів пов'язують з ім'ям Стіва Джобса, керівника і засновника фірми "Епл комп'ютер", 1977 р. налагодити випуск персональних комп'ютерів "Apple".
         Персональні комп'ютери можна класифікувати відповідно до тих можливостей, які вони надають користувачеві, як побутові та професійні.
            Побутові персональні комп'ютери використовують в домашніх умовах. Їх основне призначення: забезпечення нескладних розрахунків, виконання функції записника, ведення особистої картотеки, засіб навчання різним дисциплінам, інструмент доступу до телефонних каналів до громадських інформаційних фондів і т.д. Широке поширення набув він як засіб розваги - організатор і партнер у різних іграх.
       Професійні персональні ЕОМ використовують в конкретній професійній сфері, всі програмні та технічні засоби орієнтовані на конкретну професію. Однак незалежно від професійної спрямованості ЕОМ їх основне призначення - виконання рутинної роботи: вони здійснюють пошук інформації в різних довідково - нормативної документації та архівах, складають типові форми документації, ведуть щоденник або лабораторний журнал, фіксують результати досліджень, запам'ятовують і видають по запиту користувача інформацію з даної професійної діяльності і т.д.
                  В даний час одними з найпопулярніших комп'ютерів стали модель IBM PC і її модернізований варіант IBM PC XT, який з архітектури, програмного забезпечення, зовнішнім оформленням вважається базовою моделлю персонального комп'ютера. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий